Doradca Życia Rodzinnego

Miło nam poinformować, że w naszej Poradni istnieje możliwość umówienia się na spotkania z Doradcą Życia Rodzinnego. Kim są doradcy życia rodzinnego?

To katolicy świeccy, którzy służą rodzinie. Funkcję taką pełnią osoby, działające na podstawie misji biskupa diecezjalnego. Podstawowym zadaniem doradcy jest pomoc rodzinie poprzez poradnictwo specjalistyczne, dlatego kompetencje doradców są ważne.

Do zadań doradców życia rodzinnego należy wspieranie młodych ludzi w przygotowaniu do małżeństwa, ale także pomoc małżeństwom, gdy pojawiają się trudności, konflikty i problemy.

Doradcy życia rodzinnego służą narzeczonym przed ślubem pomocą w:

* rozwiązywaniu trudności w wierze,
* ukazywaniu właściwego wymiaru miłości małżeńskiej i rodzinnej,
* przygotowaniu do ważnych wydarzeń w życiu tj. sakrament małżeństwa,
* kształtowaniu postaw pro-rodzinnych,
* uczeniu zasad odpowiedzialnego rodzicielstwa,
* planowaniu potomstwa.

W ramach przygotowania do sakramentu małżeństwa oboje narzeczeni są zobowiązani do uczestnictwa w obowiązkowych trzech spotkaniach z doradcą. Wszyscy doradcy są jednocześnie nauczycielami metod naturalnego rozpoznawania płodności. Podczas spotkania poruszane są tematy związane z płodnością i odpowiedzialnym podejściem do rodzicielstwa.

Spotkania z doradcą życia rodzinnego w naszej Poradni są odpłatne. Koszt trzech indywidualnych spotkań w ramach przygotowania do sakramentu małżeństwa, są to 3 spotkania, każde trwa 60 min., wynosi 160 zł od pary.

Koszt indywidualnego spotkania dla małżeństw i narzeczonych, trwającego 60 min., wynosi 60 zł od pary.

Spotkania z Doradcą Życia Rodzinnego odbywają się w środy w godzinach 17.00-19.00.

Zapisy na spotkania przyjmujemy telefonicznie lub mailowo:

tel. 882 024 488

e-mail: rejestracja@donumvitae.pl

Dlaczego lekarz naprotechnolog nie musi być jednocześnie ginekologiem?

Nie wszyscy lekarze zajmujący się pomocą niepłodnym parom małżeńskim w ramach naprotechnologii są ginekologami, i to zarówno w Polsce, jak i na świecie. Przykładem niech będzie dr  Phil Boyle z Irlandii – dyrektor klinik naprotechnologicznych w Dublinie i w Galway, który jest lekarzem rodzinnym. Wśród naprotechnologów są lekarze jeszcze innych specjalności, w tym endokrynolodzy czy interniści.  Zaburzenia płodności  są problemem interdyscyplinarnym.

Czytaj dalej Dlaczego lekarz naprotechnolog nie musi być jednocześnie ginekologiem?

Już 26- go marca kolejne spotkanie z cyklu: „O kobiecym zdrowiu i nie tylko…”!

Kolejne spotkanie w ramach naszego wartościowo spędzanego czasu w kobiecym gronie już w tym miesiącu! Zapraszamy 26- go marca, na godzinę 17.30 do Poradni Fundacji Donum Vitea. Tematem spotkania będzie: Pielęgnacja cery – prawdziwe potrzeby naszej skóry a błędy jakie popełniamy. Spotkanie poprowadzi kosmetolog Magdalena Krawczyk. Zapisz się już dziś! My nie możemy się już doczekać!

Czytaj dalej Już 26- go marca kolejne spotkanie z cyklu: „O kobiecym zdrowiu i nie tylko…”!

Pierwsze spotkanie z cyklu „O kobiecym zdrowiu i nie tylko…” już za nami

27 lutego 2020r. w naszej Poradni odbyło się pierwsze spotkanie warsztatowe z cyklu „ O kobiecym zdrowiu i nie tylko…”. Było kobieco, wartościowo, inspirująco!

Tematem warsztatu były języki miłości. Małgorzata Głowacka – terapeutka, mediator, socjolog przybliżyła nam zagadnienia opisane przez Garego Chapmana, amerykańskiego pisarza i terapeuty, specjalizującego się w pomocy małżeńskiej i więziach rodzinnych. Jego książka, „5 języków miłości”, sprzedała się w ponad 10 milionach egzemplarzy.

Czytaj dalej Pierwsze spotkanie z cyklu „O kobiecym zdrowiu i nie tylko…” już za nami

Doradca Życia Rodzinnego w Poradni Donum Vitae

Doradca Życia Rodzinnego w Poradni Donum Vitae

Miło nam poinformować, że w naszej Poradni istnieje możliwość umówienia się na spotkania z Doradcą Życia Rodzinnego. Kim są doradcy życia rodzinnego? To katolicy świeccy, którzy służą rodzinie. Funkcję taką pełnią osoby, działające na podstawie misji biskupa diecezjalnego. Podstawowym zadaniem doradcy jest pomoc rodzinie poprzez poradnictwo specjalistyczne, dlatego kompetencje doradców są ważne.

Czytaj dalej Doradca Życia Rodzinnego w Poradni Donum Vitae

Przyjdź na warsztat dla kobiet: „Języki miłości. Jak kochać bardziej i więcej?”

O tym, czym jest miłość, powstało tysiące książek i nagrań na YouTube. Podobno życie bez niej przestaje mieć sens. Podobno też, nie da się jej kupić a wszystko, co można kupić nie jest w stanie w żaden sposób jej zastąpić. Każda z nas chce kochać i być kochaną.

Czytaj dalej Przyjdź na warsztat dla kobiet: „Języki miłości. Jak kochać bardziej i więcej?”

Już w lutym! Zapraszamy na spotkania dla kobiet w naszej Poradni

Już dziś zapraszamy wszystkie kobiety na comiesięczne spotkania, które odbywać się będą raz w miesiącu, w czwartki w godzinach 17:30 – 19:00.

„Cały świat i wszystko na nim jest piękne, ale najpiękniejsza
jest kochająca kobieta”.

A kochająca kobieta, to kobieta świadoma swojej wartości, wyjątkowości. To kobieta, która potrafi troszczyć się i dbać nie tylko o innych, ale i o siebie samą. Rozwija swoje pasje. Znajduje czas na to, co sprawia jej radość.

Czytaj dalej Już w lutym! Zapraszamy na spotkania dla kobiet w naszej Poradni

Naprotechnologia i cud narodzin – świadectwo Moniki

Naprotechnolog

Kilka dni po spotkaniu z moją koleżanką, przez przypadek otworzyłam wiadomość od niej. Ona, po pierwszym poronieniu, wysłała mi numer telefonu do naprotechnologa ze Skoczowa. Na początku nie miałam zamiaru dzwonić. Pomyślałam, że jakaś metoda oparta na kalendarzyku nie będzie w stanie mi pomóc. (Teraz już wiem, że ten powszechnie panujący mit nie ma nic wspólnego z prawdą.) Coś nie dawało mi spokoju. Zadzwoniłam.

Czytaj dalej Naprotechnologia i cud narodzin – świadectwo Moniki