Etapy nauki Modelu Creighton

Krok po kroku, czyli kolejne etapy nauki Modelu Creighton w Poradni Donum Vitae:

  1. sesja wprowadzająca – pierwsze, niezobowiązujące i bezpłatne spotkanie informacyjne w formie otwartego wykładu, podczas którego można dowiedzieć się, czym jest Creighton Model FertilityCare System (CrMS) – system będący głównym narzędziem NaProTechnology. Podczas wykładu prezentowane są: podstawowe zasady obserwacji ocenianych parametrów objawu śluzu i sposobie nanoszenia informacji na kartę obserwacji; podstawy anatomii i fizjologii człowieka, a także zastosowanie Modelu Creighton w przypadku niepłodności. Szeroki zakres tematyczny Sesji bierze pod uwagę różne intencje, z jakimi pary przychodzą na to spotkanie. Czas trwania sesji to około 1,5 godziny. Jeśli uczestnik sesji wprowadzającej decyduje się na rozpoczęcie nauki Modelu Creighton, umawia się z instruktorem na spotkanie indywidualne.
  2. sesje indywidualne – pierwszych pięć spotkań indywidualnych poświęconych jest nauce systemu. Kolejne spotkania służą ugruntowaniu zdobytej wiedzy. Po odbyciu podstawowego cyklu nauki zaleca się, by kolejne spotkania odbywały się co sześć lub co dwanaście miesięcy, bądź w zależności od indywidualnych potrzeb. Instruktor pozostaje do dyspozycji również poza spotkaniami indywidualnymi.
  3. podjęcie leczenia – z kartą obserwacji zawierającą minimum 3 cykle należy udać się na wizytę do lekarza – konsultanta medycznego Naprotechnologii. Lekarz zaleci odpowiednią diagnostykę medyczną oraz leczenie.
    ​Więcej na stronie: www.creightonmodel.pl