O kursie

Zbliża się data wymarzonego ślubu, czas płynie, przygotowania trwają, a Wy jeszcze nie odbyliście nauk przedślubnych?  Jeżeli tak właśnie jest – to nasz Kurs dla narzeczonych jest propozycją dla Was!

Kurs dla narzeczonych stworzony przez zespół Poradni Donum Vitae jest częścią całościowego przygotowania do sakramentu małżeństwa. Chociaż nie jest prowadzony przy żadnej parafii, posiada akredytację Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej. Świadectwo jego ukończenia jest honorowane we wszystkich parafiach.  Jest on formą realizacji konkretnej misji i zadania w Kościele, jednak organizacyjnie opiera się na obowiązujących w Polsce zasadach świadczenia usług, stąd też obowiązuje opłata za kurs.

W kursie uczestniczyć mogą wyłącznie pary narzeczeńskie. Ze uwagi na specyfikę spotkań i warsztatów, nie ma możliwości indywidualnego udziału. Opłatę za kurs każde z narzeczonych wnosi indywidualnie, świadectwo ukończenia kursu wystawiane jest dla każdego z narzeczonych.

Kurs obejmuje cykl spotkań ze specjalistami w swoich dziedzinach. Szukaliśmy i dobieraliśmy ich w taki sposób, aby jak najpełniej odpowiedzieli na Wasze potrzeby. Wszyscy są profesjonalistami w swoim temacie – posiadają odpowiednie wiedzę i doświadczenie, aby uzbroić Was w niezbędne informacje i narzędzia na dalsza wspólną drogę. Kurs nie obejmuje 3 obowiązkowych spotkań w Katolickiej Poradni Życia Rodzinnego z Doradcą Życia Rodzinnego, ale w razie kłopotu z odbyciem tych spotkań w Waszej parafii – służymy pomocą.

Przypominamy również, iż osoby, które nie odbyły nauk przedślubnych, nie mają możliwości dołączenia do żadnego kursu, a czas nagli, mogą zgłaszać się do swoich księży proboszczów z prośba o indywidualne przygotowanie do sakramentu małżeństwa. Niekiedy może okazać się to możliwe, szczególnie w mniejszych miejscowościach…

Zapraszamy na wyjątkowy kurs stworzony przez fachową i cudowną kadrę Poradni Donum Vitae.

Pod wieczór życia sądzeni będziemy z Miłości

św. Jan od Krzyża