Lekarz Naprotechnolog

Dr n. med. Małgorzata Wolny – o sobie:

Jestem lekarzem od 2001 r. specjalistą w dziedzinie chorób wewnętrznych od 2010 r. i diabetologii od 2015 r. Początek mojej pracy w zawodzie lekarza łączyłam z pracą naukową i w 2005r. uzyskałam tytuł doktora nauk medycznych. W 2019r. zostałam lekarzem naprotechnologiem.

W swojej praktyce lekarskiej czerpię doświadczenie z pracy w Klinice Endokrynologii, Nadciśnienia Tętniczego i Chorób Przemiany Materii PAM (2002-2008 r.), w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim w Szczecinie (2002-2015 r.), jak również z prowadzonych  badań klinicznych (2012-2015r.) i wizyt realizowanych w kliku Poradniach (od 2015 r.).

Przez wszystkie lata mojego kształcenia i pracy spotykam się z problemami zdrowia prokreacyjnego kobiet i mężczyzn, które wpisują się w obraz kliniczny wielu chorób z dziedziny endokrynologii, zaburzeń metabolicznych, w tym cukrzycy i insulinooporności oraz innych chorób wewnętrznych. Zainteresowanie naprotechnologią towarzyszy mi od początku mojej pracy zawodowej. Zawsze opowiadam się za życiem i unikam terapii, które mogą  życiu zagrażać lub je niszczyć. Jako zwolenniczka naturalnych metod planowania rodziny jestem zaangażowana w ich promocję i chętnie udzielam wsparcia w dziedzinie prokreacji moim pacjentom.

Ponadto prowadzę wykłady organizowane dla lekarzy rodzinnych i diabetologów, a także dla osób chorych na cukrzycę, a w dziedzinie zdrowia prokreacyjnego na kursach dla narzeczonych i w szkołach dla młodzieży promując zachowania prozdrowotne. Piszę artykuły, które publikowane są w prasie medycznej przeznaczonej dla lekarzy, a także w biuletynach dla pacjentów. Prywatnie jestem żoną i mamą trójki dzieci.