Udział w terapii

Udział w terapii, czyli jak to właściwie wygląda

Udział w terapii par rozpoczyna się wspólnym spotkaniem z terapeutą. Kolejne dwa spotkania to rozmowy indywidualne z każdą z osób osobno. Podczas tych spotkań poznajemy się i pracujemy wspólnie nad tym, aby odnaleźć ukryte przyczyny problemów i wspólnie je zdefiniować.

Pierwszy etap naszej pracy to uspokojenie złości i zdefiniowanie negatywnego cyklu wzajemnego oddziaływania, w którym oboje się znaleźliście.

W drugim etapie pracujemy nad tym, aby zatrzymać ten negatywny cykl i jego destrukcyjny wpływ na Was nawzajem. Następnie uruchamiamy cykl pozytywny, w którym Wasze rozmowy i zachowania będą budowały głęboką więź wobec siebie nawzajem.

Ostatni trzeci etap to wzmacnianie pozytywnego cyklu, tj. pozytywnych zachowań oraz wypracowanie narzędzi, które pozwolą na budowanie coraz głębszych i bardziej intymnych więzi w przyszłości.  

Spotkania trwają około 80 min.

Zazwyczaj cała terapia to 10 – 15 spotkań, w razie potrzeby liczba ta jest zwiększana lub zmniejszana.

Pierwszy etap trwa najdłużej i stanowi około 55% całej terapii. Etapy drugi i trzeci łącznie trwają około 45% całej terapii.

W Terapii Par EFT, jak w każdej innej terapii należy mieć na uwadze, że każda więź i każda para jest inna, a podane wyżej liczby są orientacyjne.

W naszej Poradni terapeuta przyjmuje pary bezpłatnie we wtorki w godzinach:

13.00 – 14.30

14.30 – 16.00

16.00 – 17.30

17.30 – 19.00

19.00 – 20.30

Zgłoszenia na terapię odbywają się wyłącznie poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na naszej stronie. Po jego wypełnieniu terapeuta prześle propozycje terminów spotkań.