Pierwsze spotkanie z cyklu „O kobiecym zdrowiu i nie tylko…” już za nami

27 lutego 2020r. w naszej Poradni odbyło się pierwsze spotkanie warsztatowe z cyklu „ O kobiecym zdrowiu i nie tylko…”. Było kobieco, wartościowo, inspirująco!

Tematem warsztatu były języki miłości. Małgorzata Głowacka – terapeutka, mediator, socjolog przybliżyła nam zagadnienia opisane przez Garego Chapmana, amerykańskiego pisarza i terapeuty, specjalizującego się w pomocy małżeńskiej i więziach rodzinnych. Jego książka, „5 języków miłości”, sprzedała się w ponad 10 milionach egzemplarzy.

Podczas warsztatu dowiedziałyśmy się jakie języki miłości możemy wyróżnić w naszym codziennym funkcjonowaniu. Jak je zaobserwować, określić oraz jak możemy odczytać języki miłości, którymi posługują się bliskie naszemu sercu osoby.

Poznając języki miłości jakie definiują bliską nam osobę, okrywamy w jaki sposób okazywać uczucie aby ta osoba czuła, że jest kochana, wyjątkowa, ważna dla nas. A przecież każdy potrzebuje i chce czuć się kochany, wyjątkowy i ważny. Okazuje się, że małymi, prostymi gestami które trafią w serce konkretnej osoby, możemy się do tego świadomie przyczynić. Jeśli tylko będziemy posługiwać się jej „językiem”, językiem jej potrzeb i językiem miłości z którym ona się utożsamia.

Doceniające słowa, czyny i gesty, prezenty, wartościowy wspólny czas, czułość… To właśnie języki miłości. Wszystkie komunikują miłość. Okazuje się jednak, że dla danej osoby jedne są bardziej wartościowe, a inne mniej. Sztuką jest odkryć dominujący czy dominujące języki miłości tych, których kochamy i posługiwać się właśnie nimi.

Dziękujemy wszystkim Paniom za udział w warsztacie o „Językach miłości”! Szykujemy się już do kolejnego spotkania, które odbędzie się już 26-go marca 2020r.

Szczegóły pojawią się już wkrótce na naszej stronie internetowej i na facebooku: https://www.facebook.com/Poradnia-Fundacji-Donum-Vitae-596486437145002/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

× 6 = 30