Przygotowanie do sakramentu małżeństwa – najbliższe terminy kursów

Bardzo się cieszymy, tak dużym zainteresowaniem kursami przedmałżeńskimi, ze strony narzeczonych. Dokładamy starań aby te spotkania były wartościowe, aby kurs był dobrze przeżytym i dobrze spędzonym czasem. W okresie wakacyjnym zaplanowane są jeszcze 3 kursy.

Można śmiało wysyłać zgłoszenia, szczególnie na kurs sierpniowy i wrześniowy. Jednocześnie informujemy, że w najbliższym czasie podjęta zostanie decyzja czy kursy te odbywać się będą w formie spotkań osobistych czy jak w ostatnim czasie, w formie on-line.

Na najbliższy, lipcowy kurs (który odbywać się będzie w formie on-line) przyjmujemy zapisy na listę rezerwową. Zawsze istnieje możliwość, że miejsca się jeszcze zwolnią. Jednocześnie zachęcamy do zapisów na dwa kolejne terminy: sierpniowy i wrześniowy.

Przypominamy, że kurs jest częścią całościowego przygotowania do sakramentu małżeństwa. Chociaż nie jest prowadzony przy żadnej parafii, a jego koordynatorem jest Fundacja Donum Vitae, posiada akredytację Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej. Świadectwo jego ukończenia jest honorowane we wszystkich parafiach.

Kurs nie obejmuje natomiast 3 spotkań z doradcą życia rodzinnego, wymaganych na terenie naszej archidiecezji. Jeżeli będą Państwo mieli trudność w odbyciu tych spotkań w swojej Parafii, bo w pierwszej kolejności powinni się Państwo zorientować czy jest tam możliwość odbycia tych spotkań, zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Kurii i napisania e-maila do Diecezjalnego Doradcy Życia rodzinnego (szczecinporadnictwo@gmail.com) z prośbą o pomoc w znalezieniu takiej możliwości.

Spotkania z Doradcą Życia Rodzinnego, mogą Państwo zrealizować w naszej Poradni. Spotkania te są wówczas odpłatne. Koszt indywidualnych spotkań wynosi 160zł od pary.

W razie jakichkolwiek pytań, prosimy dzwonić: 882 024 488.

Wszelkie szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy, znajdują się na naszej stronie www: http://poradnia.donumvitae.pl/zgloszenia-na-kurs/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 6 = 1