Rodzice nastolatków łatwo nie mają, ich rolę można porównać do utrzymywania równowagi podczas chodzenia po linie - wytrwałość, zręczność i odwaga w jednym. Znacznie łatwiej utrzymać tę rodzicielską równowagę w grupie rodziców, którzy stoją przed tym samym wyzwaniem i przy profesjonalnym wsparciu psychologa. Stąd pomysł na cykliczne "Kawy z Ulą" w Fundacji Donum Vitae.
Doktor Urszulę Sokal znają wszyscy stali goście naszych warsztatów. Prowadziła już spotkania dla kobiet, narzeczonych i rodziców szybko zyskując sobie ich sympatię.
Od samego początku pragnęliśmy, aby Kawa z Ulą stała się przestrzenią, w której rodzice mogą stworzyć otwartą grupę wsparcia, dzieląc się swoimi doświadczeniami i trudnościami. Po dwóch pierwszych spotkaniach śmiało możemy stwierdzić, że to się udało!
Rodzice szybko nawiązali ze sobą bliską relację. Co wcale nas nie dziwi. Podobne problemy łączą ludzi, a możliwość rozmowy i poznania perspektywy drugiego rodzica jest dla nas bardzo cenna. Jeszcze cenniejsze jest wsparcie doświadczonego psychologa. Rozwiązania proponowane przez dr Ulę okazały się być praktyczne, zaskakujące i wbrew pozorom proste! Atmosfera Przestrzeni Pełnej Dobra z pewnością sprzyjała też utrzymaniu dobrego humoru.
A co o pierwszym spotkaniu mówią sami uczestnicy? Oto kilka ich opinii:
"Dziękuję za te warsztaty i czas z Ulą. Otwierają oczy na moje postrzeganie dziecka. Ula to niezwykle profesjonalna osoba w swoim fachu. Oby było więcej takich spotkań."
"Trudne warsztaty, ale budujące. Uświadomiły mi, że my jako rodzice nie powinniśmy zakładać, że zawsze wiemy lepiej, co jest dobre dla naszych dzieci."
"Spotkanie przeszło moje oczekiwania, Ula podała praktyczne wskazówki do rozwiązywania problemów z nastolatkiem. Wszystko zostało przećwiczone, pracowaliśmy nad konkretnym problemem. Było intensywnie i bardzo ciekawie."
"Każde spotkanie z Ulą było cudowne, ogrom wiedzy, empatii i łatwość przekazywania wiedzy."
Spotkania "Kawa z Ulą" będą odbywały się w siedzibie Fundacji raz w miesiącu w przytulnej sali kominkowej, skupiając się na jednym temacie (tutaj sprawdźcie co jeszcze przed nami).
Każde spotkanie to połączenie szczypty teorii z morzem praktyki. Lista tematów do omówienia rośnie, a grafik spotkań jest zaplanowany aż do lutego 2025! I z całą pewnością na tym nie skończymy.
Nasze serca szaleją z radości, gdy patrzymy na rodziców, którzy pragną dorastać do rodzicielstwa, to motywuje nas do dalszej pracy i inspiruje do planowania kolejnych spotkań i warsztatów, bo ...
Ludzie są jak kwiaty - stworzeni do tego, aby się rozwijać.
Pierre-André Liégé
Pamiętajcie również, że w siedzibie naszej Fundacji można umówić się także na bezpłatną konsultację psychologiczną (zapisy pod numerem 882 024 488).
Spotkania z psychologiem służą przede wszystkim naszemu rozwojowi a czasem jedna rozmowa może wiele zmienić i rozjaśnić trudną sytuację.