Warning: Zend OPcache API is restricted by "restrict_api" configuration directive in /home/platne/serwer42899/public_html/poradnia.donumvitae.pl/libraries/vendor/joomla/filesystem/src/File.php on line 342
Spotkania i nauki dla narzeczonych

dla narzeczonych

Wielka przygoda przedślubna, czyli nauki przedmałżeńskie w Poradni Donum Vitae

Zbliża się data wymarzonego ślubu, przygotowania już trwają, a Wy jeszcze nie odbyliście nauk przedmałżeńskich?

Być może okazało się, że w Waszej parafii nie ma akurat miejsc na kursie lub termin Wam nie odpowiada? A może szukacie czegoś więcej i chcecie jak najlepiej skorzystać z czasu, który dzieli Was od sakramentalnego „Tak”?

Jeśli na chociaż jedno z tych pytań odpowiecie twierdząco, to doskonale trafiliście – nasze nauki przedmałżeńskie są propozycją dla Was!

 

Sprawdź nowe spotkania dla narzeczonych w Poradni Donum Vitae

 

 

O naukach dla narzeczonych

 

Nauki dla narzeczonych stworzone przez zespół Poradni Donum Vitae są częścią całościowego przygotowania do sakramentu małżeństwa. Chociaż nie są prowadzone przy żadnej parafii, a ich koordynatorem jest Fundacja Donum Vitae, to posiadają akredytację Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej. Świadectwo ich ukończenia jest honorowane we wszystkich parafiach.

Nauki obejmują 8 do 10-ciu spotkań ze specjalistami w swoich dziedzinach. Szukaliśmy i dobieraliśmy ich w taki sposób, aby jak najpełniej odpowiedzieli na Wasze potrzeby. Wszyscy są profesjonalistami w swoim temacie – posiadają odpowiednie wiedzę i doświadczenie, aby przybliżyć Wam to co ważne na Waszej dalszej wspólnej drodze. Życie małżeńskie, dodatkowo życie w małżeństwie sakramentalnym jest piękne ale i wymagające. Jest to nieustanna praca nad sobą, nad relacją i ciągła formacja. Mamy nadzieję, że nauki przedmałżeńskie, które oferujemy będą dla Was zachętą do rozwoju i pielęgnowania Waszego związku i budowania go na właściwym fundamencie. 

Udział w naukach jest odpłatny i wynosi 360 zł od pary.

Nauki stacjonarne odbywają się w Szczecinie.


 

Struktura nauk, czyli jak to właściwie wygląda

 

 • spotkania w formie stacjonarnej,
 • forma weekendowa, spotkania w tygodniu lub nauki wyjazdowe
 • prowadzący to doświadczeni specjaliści,
 • zgłoszenia wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy.

Tematy poruszane podczas spotkań:

 • Małżeństwo – dlaczego w Kościele? Liturgia sakramentu małżeństwa. Biblijne podstawy sakramentu małżeństwa. Jak przygotować się do tego wydarzenia?
 • Małżeństwo ważnie zawarte. O sakramentalności małżeństwa, przeszkodach do jego zawarcia oraz przesłankach do uznania nieważności zawarcia sakramentu.
 • Płodność i seksualność w małżeństwie. Jak ją rozpoznawać, szanować i mądrze z niej korzystać? Akt małżeński i kultura pożycia małżeńskiego.
 • Kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa. O różnicach w sposobie myślenia, postrzegania, przeżywania i komunikacji między mężczyzna i kobietą, których doświadczacie na co dzień, a z których być może nawet nie zdajecie sobie sprawy.
 • Kłótnia w małżeństwie – koniec, czy początek? O twórczym przezywaniu konfliktów w związku, o sposobach reagowania i rozwiązywania problemów.
 • Moralność życia małżeńskiego. O antykoncepcji, aborcji, eutanazji oraz innych zagadnieniach z dziedziny moralności.
 • Duchowość życia małżeńskiego. Po ślubie wiele się zmienia również w przestrzeni życia duchowego. Jak się modlić – razem, osobno? Jak wspólnie świętować niedzielę? Czy mam świadomość współodpowiedzialności za zbawienie współmałżonka i jak to przezywam?
 • Małżeństwo i rodzina – wspólna droga do jednego celu. Odnalezienie wspólnych celów, wartości, rozumienie i podział zadań i obowiązków w Waszym wspólnym życiu.
 • Rodzicielstwo szansą na rozwój rodziców. Gdy małżeństwo staje się rodziną. Postawy rodzicielskie i świadome podjęcie wychowania dzieci. Reorganizacja życia, podział zadań i obowiązków.

 

Termin nauk przedmałżeńskich i zgłoszenia

 

Terminy nauk weekendowych stacjonarnych (w Szczecinie) w naszej Poradni w 2024 roku:

• 26-27 stycznia - lista zamknięta. Zapraszamy do wybrania innego, dogodnego terminu.
• 21-22 czerwca - zapisy mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 882 024 488. 

Spotkania weekendowe stacjonarne rozpoczynają się w piątek o 16.30 a kończą w sobotę Mszą św. ok. 16.30. Szczegółowy harmonogram uczestnicy otrzymują 5 dni przed rozpoczęciem nauk.

 

Terminy sobotnich nauk stacjonarnych (w Szczecinie) w naszej Poradni w 2024 roku:

ABY ZREALIZOWAĆ KURS TRZEBA WZIĄĆ UDZIAŁ W OBU MODUŁACH - na każdy moduł wypełnij oddzielny formularz zgłoszeniowy!

Moduł A
• 10.02.2024
• 02.03.2024
• 06.04.2024
• 11.05.2024

 

Moduł B
• 24.02.2024
• 23.03.2024
• 27.04.2024
• 18.05.2024

Spotkania odbywają się w soboty i rozpoczynają o 9.00 a kończą ok. 18.00.
Szczegółowy harmonogram uczestnicy otrzymują przed rozpoczęciem nauk.
Udział w naukach weekendowych w Szczecinie i modułowych jest odpłatny i wynosi 360 zł od pary za cały kurs.

 

Termin rozpoczęcia nauk 5-tygodniowych stacjonarnych (w Szczecinie) w 2024 roku:


Spotkania odbywają się we wtorki. Na całość nauk składają się spotkania realizowane przez 5 kolejnych tygodni (co wtorek).

• 07.05 - 04.06.2023

Nauki rozpoczynają się o 17:00. W programie dużo pracy warsztatowej oraz szansa na pięć wspaniałych wieczorów, poświęconych Wam i Waszym relacjom.

 

Termin nauk wyjazdowych w 2024 roku:


Spotkania odbędą się nad morzem w Trzęsaczu w terminie 12-14.04.2024 r.

Szczegóły i zapisy już wkrótce.

 

Regulamin udziału w naukach

1. Uczestnikami kursu są osoby, które zgłosiły swój udział wypełniając formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie internetowej www.poradnia.donumvitae.pl lub też zgłosiły się drogą e-mailową lub telefonicznie.

2. Po otrzymaniu zgłoszenia Organizator wysyła potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia oraz informacje organizacyjne, w tym informacje o płatności za udział w kursie.

3. Uczestnicy są zobowiązani najpóźniej w ciągu tygodnia od otrzymania informacji (prośby) od Organizatora (a w przypadku kiedy zgłoszenie nastąpiło na tydzień przed rozpoczęciem kursu i później - niezwłocznie) dokonać opłaty za udział w kursie, na wskazany numer konta bankowego.

4. W przypadku braku opłaty Organizator może uznać zgłoszenie za nieaktualne i zaprosić do udziału w kursie osoby z listy rezerwowej.

5. Organizator nie informuje każdego z uczestników z osobna o przyjęciu płatności za kurs. Natomiast potwierdzeniem udziału dla uczestników jest wniesiona przez nich opłata. Potwierdzeniem udziału jest także e-mail z harmonogramem spotkań, który wysyłany jest 5 dni przed rozpoczęciem się nauk.

6. Rezygnacja z udziału w kursie jest możliwa maksymalnie 6 dni przed datą jego rozpoczęcia. Wówczas Organizator zobowiązuje się zwrócić Uczestnikom uiszczoną opłatę w całości. Jeżeli rezygnacja nastąpi 5 i mniej dni przed rozpoczęciem kursu Organizator zobowiązuje się zwrócić 50% uiszczonej opłaty.

7. Minimalna ilość uczestników, aby kurs mógł zostać zrealizowany to 3 pary. W przypadku braku takiej frekwencji koordynator Fundacji poinformuje Uczestników o odwołaniu lub przesunięciu daty kursu; zaproponuje możliwość udziału w kolejnej zaplanowanej edycji. Nastąpi to najpóźniej 5 dni przed rozpoczęciem się kursu.

8. W przypadku odwołania kursu z przyczyn niewystarczającej ilości zgłoszonych uczestników lub innych przyczyn leżących po stronie Fundacji, opłata wniesiona przez uczestników zostanie zwrócona w całości.

9. Jeżeli kurs prowadzony jest w formie on-line, uczestnicy są zobowiązani być obecni i logować się punktualnie. Dotyczy to wszystkich spotkań ujętych w przekazanym przed kursem harmonogramie. W sytuacjach wyjątkowych o nieobecności/spóźnieniu należy poinformować Organizatora z wyprzedzeniem.
Włączona kamerka jest warunkiem uczestnictwa w kursie ponieważ prowadząc kurs on-line tylko tak możemy zweryfikować Państwa obecność. Prosimy aby zadbali Państwo o odpowiednie ustawienie sprzętu, aby byli Państwo widoczni w kadrze. Część zajęć na kursie jest wykładowa, ale są również spotkania bardziej „warsztatowe”. Kurs on-line nie jest czasem na zajmowanie się innymi sprawami. Mimo, że podczas spotkania on-line trudniej utrzymać uwagę, bardzo prosimy o zaangażowanie z Państwa strony i przyjęcie odpowiedniej postawy.
Pierwsze krótkie spotkanie on-line jest spotkaniem testowym. Uczestnicy zostaną o nim poinformowani na około 5 dni przed kursem.
 

 

Spotkania z doradcą życia rodzinnego

 

W ramach przygotowań do sakramentu małżeństwa konieczne jest również spotkanie się z doradcą życia rodzinnego.

Co muszą Państwo wiedzieć zapisując się do naszej Poradni:

- spotkania odbywają się w formie stacjonarnej, dwa razy po 1,5 h w odstępie minimum 3 tygodni;

- nasi doradcy przyjmują od poniedziałku do piątku w godzinach 17.00-18.30 oraz 18.40-20.10;

- po zakończonym cyklu spotkań narzeczeni otrzymują zaświadczenie, które ważne jest na terenie całego kraju;

- koszt spotkań z doradcą w naszej Fundacji to 190 zł od pary – obejmuje dwie wizyty, podręcznik do nauki obserwacji cyklu płodności oraz zaświadczenie o odbyciu spotkań;

- współpracujemy z Poradnictwem rodzinnym Archidiecezji Szczecińsko–Kamieńskiej.

 

Aby umówić się na spotkanie zapraszamy do kontaktu telefonicznego 882 024 488.

 

Jeśli z jakichkolwiek powodów, zaproponowane przez nas terminy nie będą Państwu odpowiadały zapraszamy do mailowego kontaktu z archidiecezjalnym poradnictwem rodzinnym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – gdzie również otrzymają Państwo stosowną pomoc.

 

 

Chcesz rozpocząć przygodę przygotowania do sakramentu małżeństwa w naszej Poradni? Nic prostszego! Wystarczy, że wypełnisz i wyślesz formularz zgłoszeniowy.

Obowiązuje reguła - 1 sobota to 1 zgłoszenie - wybierając soboty A i B wypełnijcie dwa oddzielne formularze.

 

Zarezerwuj najbliższe spotkanie!

X Strona wykorzystuje pliki cookies do jej prawidłowego funkcjonowania. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację plików cookies witryny. Czytaj więcej w polityce prywatności i plików cookies.